1 Ayda 10 Kilo Nasıl Verilir?

49. 1 haftada nasıl 10 kg veririrm

Bu başlığı gördüğünde hemen 1 ayda 10 kg nasıl verilir diye tıklayan bir çok kişi olacaktır. İnsanoğlu aceleci yaratılmıştır. Her konuda olduğu gibi kilo verme konusunda da son derece aceleci ve aldığı kiloları hemen vermek istemekte. Bunun için de her türlü mucize besin, yöntem, sıvı, ilaç kullanmakta hatta sağlığını bile düşünmeden kullanma eğilimindedir. Yeter ki hızla kilo versin.

Yapılan araştırmalarda kavitasyon, LPG, ilaç kullanma, şok diyetler, mucizevi besinler ile zayıflayanların %95’inin kilosunu geri alırken, diyet ve egzersiz ile sağlıklı kilo veren kişiler %65’inin verdiği kilolarını koruduğunu göstermektedir.  Şuan piyasada satılan ilaç, içecek, mucizevi yöntemlerin hiç biri kalıcı kilo verdirmemekte ve sağlığa olumsuz etkileri olmaktadır. Mucizevi besin veya yöntem yoktur, mucize kendinizsiniz, iradenizdir. Bunların hepsi ticari, para kazanmak için uydurulmuş şeylerdir.

Neden mucize arıyoruz?

Şöyle düşünün, siz bu aldığınız kiloları 1 ayda mı aldınız? Hayır, peki vücudunuz 1 ayda nasıl 10 kg versin? Nasıl metabolizmanız buna dayansın?  Aceleci yapımızdan dolayı çok mantıklı, okumuş kişiler bile diyetsiz ayda 10 kg camda yazan bir tabela gördüklerinde oraya gidebiliyorlar. İrademize sahip olup disiplinli ve dengeli beslenmek yerine ilaç içip veya spor yapmak yerine 10 dk makineye bağlanmak daha kolay geliyor. Tembelliğimizi metabolizmayı  bozarak ödüyoruz. Bu kadar ucuz bizim sağlığımız. Aceleci ve tembel tavrımızı diyet yaparken bir kenara bırakmalıyız.

Nasıl inanırsınız?

Pazarlama tekniği olarak bir çok yöntem kullanılıyor. Şu çayı iç diyetsiz 10 kg, bu ilacı kullan yağların gitti?? Allah Aşkına söyleyin bunlara kim inanır? Bu bilimsel olsa başta bu konuda  söz sahibi olan bir çok doktor bunları söylemez miydi? Biz neden bunları önermiyoruz?  Bu kadar basit olsa biz niye yıllarca okuduk?  Bilimsel olmayan şeylere nasıl inanıyoruz. Ben ilaç buldum kanseri 1 günde bitiriyor desem , inanmazsınız ama şu çayı iç yağların eriyerek denildiğinde herkes inanıyor, bu tür şeylerin hiçbir bilimsel yanı yoktur.

    Spor yerine kavitasyon..

İnsanoğlunun kas ve iskelet sistemi yürümeye, koşmaya, hareket etmeye göre tasarlanmıştır, siz bütün gün oturup haftada 2 gün makinelere kendinizi bağlayarak zayıflamaya çalışırsanız daha çok beklersiniz. Bunlar tembel insanlara yapılan pazarlama yöntemleridir. Bir de ölçü alma yanı var, 45 dk 1 beden zayıflatıyor??? 1 saatte 1 beden zayıflamak demek 5-6 kg vermektir, karaciğer o kadar zamanda o yağı nasıl yakar, hiç mantığı düşünen yok ama mezura 3 cm incelir, acaba birinciyi gevşek, ikinciyi sıkarak ölçüm almış olmasınlar, bu kimsenin aklına gelmez.

    Diyete ve egzersiz haricinde ki tük yöntemler geçicidir, çoğu da ticari…

Diyet ve egzersiz haricinde yanında daha fazla sıkılaşmak için yapılan bazı doğru, bilimsel yöntemler vardır. Fakat bu yöntemler diyet ve egzersiz yerine değil, yanında yardımcıdır sadece. Diyet sektöründe çok ciddi paralar dönmektedir. Siz siz olun paranızı gerçekten boş şeylere, yalan beyanlara harcamayın. Gideceğiniz yere çok dikkat edin, araştırın, diyetisyeninize sorun. Mucize aramak sadece kendinizi kandırmaktan başka bir şey değildir.

    Hızlı kilo vermenin zararları

Sağlık açısından hızlı kilo vermek çok sakıncalıdır ve ölüme bile sizi götürebilir. Medyadan duyulan detoks kamplarında ani ölümler, zayıflama ilacı kullanıp hayatını kaybeden insanlar, hızlı kilo vermek yerine sağlıklı ve kalıcı kilo vermek en iyisidir. Hızlı kilo vermek, karaciğer yağlanması, kalp krizi, depresyon, metabolizma hızının yavaşlaması, erken menapoz, kemik erimesi, ülser, kilo verememe, saç dökülmesi, anemi, tırnak ve cilt bozuklukları gibi bir çok hastalığa sebep olabilmektedir.

  • 8 Haziran, 2016